Hielscher ultrasonik servisi

Hielscher ultrasonik

Hielscher ultrasonik jeneratör güç kaynağı, elektronik kutu, kontrol kutusu olarak da adlandırılan ultrasonik jeneratör, yüksek güçlü ultrasonik sistemin önemli bir parçasıdır. Ana işlevi, yüksek güç ve yüksek frekans alternatif akım üretmek, ultrasonik transdüseri çalıştırmaktır. Dönüştürme verimliliğinden yüksek güçlü ultrasonik güç kaynağı genellikle anahtar güç kaynağı devresi şeklini alır. Ultrasonik güç kaynağı kendinden heyecanlı olarak ayrılabilir ve tip güç kaynağı olarak adlandırılabilir, ultrasonik jeneratör uyarma tipi denilen güç, otonom güç olarak adlandırılır. ultrasonik jeneratör tamiri

Ultrasonik servisi uygulama alanları

Ultrasonik jeneratör, ultrasonik kaynak, ultrasonik kimyasal ekipman ve dokumasız kumaş gibi ultrasonik kaynak ekipmanı ile her türlü ultrasonik ekipmana uygulanır. Tüm ekipman setinin temel bileşeni olan ultrasonik maske makinesinin üretim hattı için güç sağlayabilir.

 • Ultrasonik kaynak
  Ultrasonik kesme
  Ultrasonik eleme
  Ultrasonik temizleme
  Ultrasonik atomizasyon
  Ultrasonik taşlama
  Ultrasonik tornalama
  Ultrasonik delme
  Ultrasonik kalıp işleme

Ultrasonik işlemci UIP2000hd (20kHz, 2000W), sıvıların endüstriyel olarak işlenmesi için güçlü ve uyarlanabilir bir ultrasonik cihazdır. Emülsifikasyon , dispersiyon ve partikül ince öğütme , liziz ve ekstraksiyon veya homojenleştirme gibi uygulamalar için kullanılır . Ultrasonik işlemci UIP2000hd’nin (2000 watt, 20kHz) muazzam gücüne rağmen, bu ultrasonik cihaz su veya basınçlı hava ile herhangi bir ek soğutmaya ihtiyaç duymaz. Cihaz sürekli havada da çalıştırılabilir. Paslanmaz çelik ve titanyumdan yapılmış dönüştürücünün sağlam tasarımı, aşırı toz, kir, yüksek sıcaklıklar ve nem koşullarında kullanıma olanak sağlar. Çalışma ihtiyaçlarına göre jeneratör bir mahfaza veya bir kabin içine yerleştirilir ve kontrol ekranlarının yanı sıra elektrik arayüzleriyle donatılmıştır.

Tam Genlik Kontrolü ve Yüksek Performans UIP2000hd’nin genliği elektronik olarak kontrol edilir, böylece sonotroddaki mekanik ultrasonik titreşimlerin büyüklüğü tüm yük koşullarında sabittir. Jeneratörde ve ek aralıklarda genliği% 50’den% 100’e çeşitli yükseltici kornalar kullanarak değiştirebilirsiniz. Herhangi bir malzemeyi herhangi bir basınçta sonike ederken, seçilen genlik sabit tutulur. Bu özellik size en önemli sonikasyon parametresi üzerinde tam kontrol sağlar: Genlik. Otomatik Frekans Ayarlama UIP2000hd, akıllı bir otomatik frekans ayarı ile donatılmıştır . Jeneratör, bağlı dönüştürücü-güçlendirici-sonotrot konfigürasyonunun optimum çalışma frekansını otomatik olarak bulur. Bu, daha yüksek bir genel enerji verimliliği ve güvenilirlikle sonuçlanır.

https://www.ceoelektronik.com/hizmetler/ultrasonik-jenerator-tamiri/

https://www.ceomuhendislik.com