Tekstil Makine kart Tamiri

Tekstil sektöründe kullanılan farklı makineler vardır. Bunların çalışma sistemi tamamen farklılık gösterir. Bazıları mekanik sistemleri ile dikkat çekerken, bazılar ise sahip olduğu otomasyon sistemleri ile işlevini yerine getirir. Bu sektörde yer alan makinelerin arızalanması durumunda, tekstil makine kart tamiri hizmetlerinin alınması gerekir. Böylece söz konusu arızalar giderilir ve makineler tekrardan işlevsel hale getirilir.

Günümüzde, tekstil üretiminin elektronik cihazlar ile yapıldığı bilinen bir gerçektir. Bu gerçek, arızaların da elektronik olabileceğinin anlaşılmasına neden olur. Motor sürücüler, servo motorlar ve elektronik kartlarda meydana gelen arızalar, tekstil makine kart onarımı ile giderilir. Fakat bu işlemler, sıradan bir elektronik cihazında olduğu kadar kolay değildir ve ciddi bir uzmanlığa ihtiyaç vardır. Bundan dolayı tekstil makine kart onarım işlemini sadece bu alanda uzman olan ekipler ve servisler yapmalıdır.

Tekstil makineleri tamiri yapılırken bilgisayar destekli özel donanımlardan yararlanılabilir. Bu aşamada uygulanması gereken farklı test yöntemleri vardır ve bunlar sayesinde arızanın tespiti kesin olarak yapılır. Bu tespitten sonra ise uygun yöntemler kullanılarak gerekli tamirat yapılır. Eğer sorunun tamamen giderildiği düşünülüyorsa, bu defa kontrol testleri başlamalıdır. Bu testler, arızanın ve makinenin türüne göre farklı süreler boyunca yapılmalıdır. Testlerde, makinelerin kararlı yapılarını korudukları net olarak görülmelidir. Böylece arızanın giderildiğinde emin olunabilir.

http://www.ceomuhendislik.com

HAKKIMIZDA

Tel:0552 222 92 26