beijer ekran tamiriBeijer ekran Tamiribeijer servisi

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomasyon sistemleri farklı alanlara girmeye başlamıştır. Bu sistemleri farklı bölümleri vardır ve bunların önemi, işlevlerine göre değişir. Operatör panel ya da HMI de bu bölümlerden birisidir ve son derece önemli bir işleve sahiptir. Bu işlevin sorunsuz olarak devam etmesi için beijer ekran tamiri hızlı ve doğru bir şekilde  yapılmalıdır. Operatör panel onarımı, uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Otomasyon sistemini direkt olarak ilgilendirmesi ve farklı markalara ait panellerin yapıları farklı olması, sadece profesyonel hizmet veren kişiler tarafından bu onarımın yapılmasını mümkün hale getirir. Bunun haricindeki kişilerin arızaları gidermesi mümkün olmadığı gibi farklı sorunların meydana gelmesine de sebep olabilirler.

Beijer Operatör Panel Servisibeijer operatör panel

Beijer ekran tamiri hakkında bilgi vermeden önce olası arızaların bilinmesi gerekir. Öncelikle bu panellerin yazılımı olan bir cihaz olduğunun bilinmesi gerekir. Yazılım ve elektronik unsurlardan meydana gelen panel, bir de ekrana sahiptir. Bu ekran genellikle dokunmatiktir. Sisteme dair komutlar ve işlemler buradan verilmektedir. Operatör panellerinin kullanım alanları oldukça geniştir. CNC tezgahları, ahşap ve metal işleme makineleri bunların başında gelir.

Operatör panel onarımı, farklı arızalar için de yapılmaktadır. Fakat genel olarak hard disk, dokunmatik ekran, LCD, ana kart ve inverter kart üzerinde arızaların meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bunların tamamı için benzer yöntemlerin uygulanması söz konusu dahi değildir. Bunun için tamirin farklı yöntem ve teknikler ile yapıldığını söylemek yanlış olmaz. Bunların haricinde yazılımdan kaynaklanan sorunlar da vardır.

Tamir için öncelikle arızanın nedeni tespit edildikten sonra buna göre hareket etmekteyiz. Örneğin yazılımdan kaynaklı bir sorun varsa bunun için genellikle güncelleme yapmaktayız. Ya da dokunmatik ekranında bir sorun var ise hmi ekran tamiri yapıyoruz ve dokunmatik ve ekran tekrardan işlevsel hale getirmekteyiz.

Operatör panel tamiri  için geliştirilen farklı yöntemler vardır. Bunların tamamı son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Ayrıca arızanın tam olarak tespit edilmesi için kullanılan sistemler olduğu da bilinmelidir. Elektronik kartların arıza tespiti için parametreleri ölçen cihazlar vardır ve bunlar sayesinde sorunun kaynağı kısa sürede tespit edilir. Daha sonra ise uygun işlemler ile sorun giderilir.

Tamirden sonra gerekli kontrollerin yapılması için bir takım testlerin uygulanması söz konusu olabilir. Bu testlerin sonucunda operatör panel kararlı bir yapıda görünürse, operatör panel tamiri başarılı kabul edilir.

Beijer exter T70 tamiri

Beijer exter T100 tamiri

exter T150 tamiri

exter K10 tamiri

Beijer Exter K20 tamiri

Exter K30 tamiri

Beijer exter K70 tamiri

Exter K100 tamiri

Beijer X2 marine tamiri