oransal valf tamiriServo valf tamiriservo valf

Servo valf tamiri sadece bu alanda uzman olan servisler ya da kişiler tarafından yapılabilir. Profesyonellik gerektiren bu işlem oldukça hassastır. Yapılacak ufak bir hata, elektronik cihazın ciddi şekilde zarar görmesine neden olabilir. Oransal valf tamiri yapılırken, arızanın nedenlerinin bilinmesi yararlı olacaktır. Arızalar genellikle nem, yüksek voltaj, yanlış çalıştırma ve yazılımdan kaynaklanabilmektedir. Bunların haricinde farklı arıza nedenlerinden bahsetmek de mümkündür.Arızanın nedeni ne olursa olsun, çözüm için izlenmesi gereken bazı genel adımlar vardır. Bunlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Arıza nedeniyle gelen servo valfin öncelikle fiziksel kontrolü yapılır. Burada dışarıdan alınan darbeler, nem ve benzer unsurların varlığı araştırılır.
  • Arıza tespiti için yapılan ilk kontrollerden sonra valf ‘e enerji verilip verilmemesine karar verilir. Eğer elektrik verilmesinde herhangi bir mahsur yoksa cihaza enerji verilir.
  • Bu aşamada valfin farklı noktalarındaki gerilimin ölçümü yapılır.
  • Valfin temel özelliklerinin olup olmadığının kontrolü yapılır.
  • Arıza tespit edildikten sonra bunun türüne göre uygun çözüm yöntemleri kullanılır.
  • Oransal valf tamiri genel olarak bu şekilde yapılır ve arıza tamiri yapıldıktan sonra sürücü teste alınır ve tamiratın tam olarak başarılı olup olmadığına bakılır.

Servo valf tamiri ve servisieaton valf tamiri

BMC Limited firması tarafından enjeksiyon makinaları için tasarlanan ve malzeme basma nozullarını kontrol etmek için kullanılan valfler

  • Enjeksiyon makinalarını, servo valflerin kullanıldığı alanlara örnek olarak gösterebiliriz. Bu makinalarda servo valfler, plastik şişe imalatı için basılan(püskürtülen) plastiğin kalınlığını kontrol ederler. Bu uygulamalarda bir pozisyon algılayıcısı kullanılması sayesinde mekanik geribesleme yerine elektriksel geri besleme kullanılmaya başlanmıştır
  • Bir başka kullanım alanı örneği de, turbofan motorlarına püskürtülen yakıt miktarının kontrolünde görülebilir.

Bakım ve onarımlarını yaptığımız Valf markaları ;

Bosch Valf servisi

Rexroth Valf servisi

Eaton Valf servisi

Parker Valf servisi

Moog Valf servisi

Vickers Valf servisi

Atos Valf servisi

Yuken Valf servisi

Tamir bölümümüzde asıl hedefimiz tamiratını yaptığımız tüm ürünleri müşterilerimize çalışır durumda teslim etmektir.  Tamiratını yaptığımız ürünleri üst düzey ambalajlama teknolojisi ile paketleyip ürünün sevk esnasında zarar görmesini müşterilerimizin yaşayacakları sıkıntı ve zaman kayıplarını minimum seviyelere indirmekteyiz.

 

Tel:0552 222 92 26

 

Servo valf tamiri

http://www.ceomuhendislik.com