Fanuc sürücü tamiri ve servisi

Otomasyon sistemlerinin ilk olarak geliştirilmeye başlaması ile birlikte farklı cihazlar kullanılmaya başlandı. Fanuc da bunlardan birisidir ve otomasyon sistemlerinin en önemli noktalarından birisi olarak ifade edilmektedir. Oldukça kompleks bir cihaz olarak ifade edilebilen Fanuc, farklı nedenlerden dolayı arıza yapabilir. Bu noktada hızlı bir şekilde Fanuc sürücü tamiri yapılmalıdır. Böylece otomasyon sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanmış olacaktır.

Fanuc, farklı sistemlere entegre olarak kullanılabilir. Üretimin seri ve sorunsuz bir şekilde yapılması için çok önemli bir rol oynar. Fakat genel olarak cnc tezgahlarında kullanıldığı söylenebilir. Hatta bazı uzmanlar bu durumu bir benzetmeyle açıklar ve şöyle bir tanımlama yapar: “Fanuc, cnc takım tezgahları piyasasının Windows’udur.” Söz konusu ifadeden de anlaşılacağı gibi cnc sistem kart tamiri Fanuc içerisinde sık rastlanılan sorunlardan birisidir. Bunun tamiri, cnc tezgahlarının devamlılığını sağlayacaktır. Bu bakımdan Fanuc tamiri, sadece uzman kişiler tarafından yapılmalı ve bu konuda bilgi ve tecrübesi olmayanların sisteme müdahale etmemesi gerekir.

Fanuc Tamiri Nasıl Yapılır?

Fanuc tamiri nasıl yapılır sorusunun standart bir cevabı yoktur. Yukarıda da bahsedildiği gibi oldukça kompleks bir sistemdir ve bundan dolayı meydana gelen arızaların türlerinde ciddi bir değişkenlikten bahsedilebilir. Fanuc servo motor tamiri işlemine ihtiyaç duyulabileceği gibi yazılımdan kaynaklanan sorunların giderilmesi dahi gerekebilir. Bundan dolayı tamir işlemin oldukça kapsamlı ve arıza türüne göre değiştiğinin bilinmesi gerekir.

İlk olarak arızanın tespit edilmesi gerekir. Bu noktada farklı gelişmiş cihazlar kullanılabilir ya da sistem tarafından belirtilen hata kodlarının üzerinden gidilebilir. Arıza tespit edildikten sonra Fanuc sistemince bazı küçük arızaların giderilmesi mümkündür ve bunun işe yarayıp yaramayacağı denenmelidir. Buradan başarılı sonuçlar alınmazsa diğer adıma geçilmeli ve gelişmiş yöntemlerle arızanın giderilmesine odaklanılmalıdır.

Fanuc tamiri için bazen ilgili parçanın yerinden çıkarılması gerekebilir. Örneğin Fanuc kart tamiri için elektronik kartın çıkarılması ve antistatik ortamda incelenmesi gerekir. Bu noktada bilgisayar destekli donanımlardan yararlanılabilir ve böylece arızanın nedeni tam olarak tespit edilebilir. Arıza tespit edildikten sonra gerekli tamir yapılmakta ve son olarak da testler ile arızanın giderildiğinden emin olunmaktadır. Bu aşamada kartın üzerinden yer alan yağ ve toz gibi birikintiler var ise bunlar özel bir sıvı ile temizlenmektedir. Çünkü bu tür tortuların bir süre sonra kısa devreye neden olması söz konusu olabilir. Fanuc tamiri genel olarak bu şekilde yapılan profesyonellik gerektiren bir işlemdir.

Fanuc servo sürücü

Fanuc servo motor tamiri

Fanuc power supply tamiri

Fanuc cnc kart tamiri

Fanuc cnc monitor tamiri

Arızalı cihazlarınızı uzman mühendis ekibimiz tarafından 6 ay garantili olarak tamir ediyoruz

Tel:0552 222 92 26

http://www.ceomuhendislik.com