parker valf teknik servisParker Valf Tamiriparker servisi

Parker valf tamiri sadece bu alanda uzman olan servisler ya da kişiler tarafından yapılabilir. Profesyonellik gerektiren bu işlem oldukça hassastır. Yapılacak ufak bir hata, elektronik cihazın ciddi şekilde zarar görmesine neden olabilir. Parker valf onarımı yapılırken, arızanın nedenlerinin bilinmesi yararlı olacaktır. Arızalar genellikle nem, yüksek voltaj, yanlış çalıştırma ve yazılımdan kaynaklanabilmektedir. Bunların haricinde farklı arıza nedenlerinden bahsetmek de mümkündür.Arızanın nedeni ne olursa olsun, çözüm için izlenmesi gereken bazı genel adımlar vardır.

Parker valf tamiri ve teknik servis

  • Arıza nedeniyle gelen servo valfin öncelikle fiziksel kontrolü yapılır. Burada dışarıdan alınan darbeler, nem ve benzer unsurların varlığı araştırılır.
  • Arıza tespiti için yapılan ilk kontrollerden sonra valf ‘e enerji verilip verilmemesine karar verilir. Eğer elektrik verilmesinde herhangi bir mahsur yoksa cihaza enerji verilir.
  • Bu aşamada valfin farklı noktalarındaki gerilimin ölçümü yapılır.
  • Valfin temel özelliklerinin olup olmadığının kontrolü yapılır.
  • Arıza tespit edildikten sonra bunun türüne göre uygun çözüm yöntemleri kullanılır.
  • Parker valf tamiri genel olarak bu şekilde yapılır ve arıza tamiri yapıldıktan sonra sürücü teste alınır ve tamiratın tam olarak başarılı olup olmadığına bakılır.

 

Kullanım örnekleri

BMC Limited firması tarafından enjeksiyon makinaları için tasarlanan ve malzeme basma nozullarını kontrol etmek için kullanılan valfler

  • Enjeksiyon makinalarını, servo valflerin kullanıldığı alanlara örnek olarak gösterebiliriz. Bu makinalarda servo valfler, plastik şişe imalatı için basılan(püskürtülen) plastiğin kalınlığını kontrol ederler. Bu uygulamalarda bir pozisyon algılayıcısı kullanılması sayesinde mekanik geribesleme yerine elektriksel geri besleme kullanılmaya başlanmıştır
  • Bir başka kullanım alanı örneği de, turbofan motorlarına püskürtülen yakıt miktarının kontrolünde görülebilir.

Servo valf tamiri

http://www.ceomuhendislik.com

Tel:0552 222 92 26