Faldic Servo sürücü tamiri ve Servisi

Otomasyon sistemlerinin içerisinde yer alan Servo motorlar, sıradan motorlardan çok farklı özelliklere sahiptir. Söz konusu motorların sorunsuz olarak çalışması ve görevin tam olarak yerine getirmesi için Servo sürücü çok önemli bir yere sahiptir. Pek çok alanda kullanılan söz konusu sürücü, motorun dönüş hızı, torku ve benzer hareketlerini kontrol etme noktasında görev yapar. Bundan dolayı Servo sürücü arıza meydana geldiği anda, sistemin önemli bir ölçüde duracağı söylenebilir. Söz konusu durumun düzeltilmesi için ise Servo sürücü tamiri yapılmalıdır. Tahmin edeceğiniz üzere bu işlemi alanında uzman olan kişilerden başkası yapamaz.

Sürücülerin arızalanmasının farklı nedenleri vardır. Bunlardan bazıları; nem, yanlış çalıştırma, kısa devre ve yüksek voltajdır. Bunlara bağlı olarak meydana gelen arızalar, sürücünün işlevini tamamen kaybetmesine neden olur ve kesinlikle bundan Servo motor da etkilenir. Bu noktada Servo sürücü servisi devreye girer ve sorunu kısa sürede halleder.

Öncelikle bu sorunun giderilmesi için arızanın tespit edilmesi gerekir. Arıza tespitinde kullanılan bir takım ekipmanlar vardır ve bunlar sayesinde arıza, tam olarak tespit edilebilir. Tespit edilen arızanın tamiri ise farklı yöntemlerle yapılır. Servo sürücü tamiri için parça değişimine de ihtiyaç olabilir. Değişim yapılan parçaların orijinal olması, elde edilecek sonucun olumlu olması adına önemlidir.

Bu aşamadan sonra dikkat edilmesi gereken temel husus, yapılan Servo sürücü tamir işleminin tam olarak işe yarayıp yaramadığıdır. Bunun için Servo sürücü yük altına alınır ve belirli bir süre izlenir. Bu süre boyunca kararlı yapıda bir sapma olmaması gerekir. Aksi durumda Servo sürücü servisi, bütün bu süreci baştan almak durumunda kalır. Eğer kararlı yapıda sapma olmazsa işlem tamamlanır ve tamir başarılı kabul edilir.

Bakım ve onarımını yaptığımız Faldic sürücü modelleri;

Faldic Alpha servisi

Faldic Beta Servisi

Faldic W servisi

Arızalı Faldic marka servo sürücülerinizi uzman mühendis ekibimiz tarafından 6 ay garantili olarak tamir etmekteyiz

TEL:0552 222 92 26

http://www.ceomuhendislik.com