danfoss sürücüDanfoss sürücü tamiriDANFOSS

Günümüzde pek çok alanda etkin bir şekilde kullanılan Danfoss sürücü, kullanıldığı alanın daha stabil çalışması ve buradaki motorların istenildiği gibi hareket etmesini sağlamakla görevlidir. Dolayısıyla söz konusu sürücünün görevinin son derece önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu görevi yerine getirirken bazen arıza yapan sürücüye müdahale edilmekte ve Danfoss sürücü tamiri sayesinde eski işlevini yeniden kazanmaktadır. Bu bakımdan Danfoss sürücü tamiri verilen hizmetin çok önemli olduğunu söylemek, kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Danfoss sürücü tamiri onarım aşamaları

 

Söz konusu modellerde meydana gelen arızaların tamiri yapılırken, ilk olarak arızanın nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Çünkü sürücülerin genel itibariyle kompleks bir yapısı vardır ve arızanın meydana gelebileceği seçeneklerin sayısı çok fazladır. Bundan dolayı bilgisayar destekli donanım ile arızanın yeri nokta atışı olarak tespit edilir. Daha sonra ise Danfoss sürücü onarım işlemi başlar. Burada kullanılan farklı teknikler vardır ve söz konusu tekniklerden öne çıkanlar ve ispatlı olanlar Danfoss sürücü servisi tarafından kullanılır.

Gerekli tamir yapıldıktan sonra ise işlem bitmez, bu defada yapılan tamirin kontrolüne geçilir. Söz konusu durumda ilk olarak Danfoss sürücü yük altında bırakılır. Uygulanan yük, duruma ve arızanın türüne göre farklılık gösterir. Daha sonra ise kararlı yapı yakından izlenir ve sürücüye ait parametreler incelenir. Böylece bahse konu işlemin ne kadar başarılı olduğu ortaya çıkar.

Son aşamada ise sürücü tamiri başarılı bir şekilde sonlandırılır ve sürücünün genel temizliği yapılarak işlem tamamlanır.

Danfoss sürücü teknik servis hakkında bilgi verilmeden önce servis tarafından hangi modellere hizmet verildiğinin bilinmesi yararlı olacaktır. Bu noktada söz konusu modeller şu şekilde sıralanabilir:

 VLT FC51 Tamiri

 VLT FC101 Tamiri

 VLT FC102 Tamiri

 VLT FC106 Tamiri

 VLT FC202 Tamiri

  VLT FC302 Tamiri

VLT FC360 Tamiri

 VLT 2900 Tamiri

  VLT 5000 Tamiri

VLT DRİVEMOTOR FCM 106 TAMİRİ

VLT FCD302 TAMİRİ

Arızalı Motor sürücülerinizi uzman mühendis ekibimiz tarafından 6 ay garantili olarak tamir ediyoruz

İletişim için arayınız Tel:0552 222 92 26

http://www.ceomuhendislik.com

Motor sürücü tamiri