ultrasonik jeneratör tamiriUltrasonik jeneratör tamiri ultrasonik kaynak tamiri

Ultrasonik jeneratör güç kaynağı, elektronik kutu, kontrol kutusu olarak da adlandırılan ultrasonik jeneratör, yüksek güçlü ultrasonik sistemin önemli bir parçasıdır. Ana işlevi, yüksek güç ve yüksek frekans alternatif akım üretmek, ultrasonik transdüseri çalıştırmaktır. Dönüştürme verimliliğinden yüksek güçlü ultrasonik güç kaynağı genellikle anahtar güç kaynağı devresi şeklini alır. Ultrasonik güç kaynağı kendinden heyecanlı olarak ayrılabilir ve tip güç kaynağı olarak adlandırılabilir, ultrasonik jeneratör uyarma tipi denilen güç, otonom güç olarak adlandırılır. ultrasonik jeneratör tamiri

Ultrasonik jeneratör  tamiri ve uygulama alanları

Ultrasonik jeneratör, ultrasonik kaynak, ultrasonik kimyasal ekipman ve dokumasız kumaş gibi ultrasonik kaynak ekipmanı ile her türlü  ekipmana uygulanır. Tüm ekipman setinin temel bileşeni olan ultrasonik maske makinesinin üretim hattı için güç sağlayabilir.

branson ultrasonik tamiri

 • Ultrasonik kaynak
 • Ultrasonik kesme
 • Ultrasonik eleme
 • Ultrasonik temizleme
 • Ultrasonik atomizasyon
 • Ultrasonik taşlama
 • Ultrasonik tornalama
 • Ultrasonik delme
 • Ultrasonik kalıp işleme

Plastik Ambalaj Nonwoven Metaller

Ultrasonik kaynak, yapıştırıcı, vida veya dış kaynaktan ısı olmadan birleştirme anlamına gelir. Bu işlem sırasında malzeme, ultrasonik titreşimler vasıtasıyla stratejik olarak eritilir, böylece kohezif veya forma uygun bir bağlantı oluşturulur. Kısa çevrim sürelerine sahip ekonomik bir üretim yöntemi olan ultrasonik kaynak, büyük ölçüde proses kontrolü ve tekrarlanabilir kalite sonuçları sağlar.

 

Otomotiv endüstrisi
uygulamalarıHerrmann Ultrasonik

Bir araba, çoğu termoplastik malzemelerden yapılmış 10.000’den fazla ayrı parçadan oluşur. Ultrasonik kaynak, çok sayıda bileşen içeren senaryolar için en uygun birleştirme teknolojisi olarak nitelendirilir:

 • Yüksek mukavemetli ve hızlı
 • Boyutsal olarak doğru
 • Kusursuz görsel görünüm

 

Sızdırmazlık, basınç ve patlama direnci ve sınırsız işlevsellik: ultrasonik kaynak, motor bölmesindeki araç bileşenleri için bu gereksinimleri karşılar. Filtrelerde, filtre malzemesi güvenilir bir şekilde gömülmeli ve kaynak hem sıcağa hem de soğuğa dayanıklı olmalıdır.

İçin gereksinimler lityum iyon piller, pil yönetim sistemleri ve kablo demetleri yüksek gerilme mukavemeti, uzun ömürlü proses stabilitesi, minimum ıskarta ve düşük ısıya maruz kalma bölgesidir.

Ultrasonik, yalnızca plastik malzemelerin birbiriyle birleştirilmesi için değil, aynı zamanda plastik ve metal veya ahşap gibi diğer malzemeleri birleştirmek için de uygundur. Krom bileşenleri bile ultrasonik sabitleme için uygundur. Sonotrot gruplaması aracılığıyla, büyük alet kümelerinin kaynaklanması gibi özellikle zorlu birleştirme görevlerinin gerçekleştirilmesi de mümkündür. Mükemmel yüzey kalitesi ve hassas boşluk kontrolü elde edilir.

Mukavemet, sızdırmazlık ve boyutsal doğruluk, aynı zamanda çizik ve iz bırakmayan görünüm tipik gereksinimlerdir. Ultrasonik kaynak, bileşenler için düşük stresli bir işlemdir ve karmaşık bileşen geometrilerini mümkün kılar.

https://www.ceoelektronik.com/

https://www.ceomuhendislik.com/