Plastik Enjeksiyon Kart Tamiri

Diğer adı enjeksiyon presi olan plastik enjeksiyon makinesi, plastik ürünlerin üretimini sağlayan bir makinedir. Kendi içinde farklı türleri olan bu makineler, insanların farklı alanlarda kullandıkları plastikleri seri bir şekilde üretir. Bu işlemi yerine getiren makinenin en önemli parçalarından birisi, içerisinde yer alan karttır. Bu kartın arızalanması durumunda makinenin tamamen durması ve devre dışı kalması söz konusu olduğundan plastik enjeksiyon kart tamiri yapılmalıdır. Bu işlem, uzmanlık gerektirir ve bundan dolayı profesyonel hizmet alınması gerekir.

Plastik enjeksiyon Servisi

Arızalı bir plastik enjeksiyon kartının incelenmesi, arızanın tespiti ve çözümü için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • İlk olarak kart fiziksel olarak incelenir.
  • Daha sonra anti statik bir laboratuvar ortamına alınır ve burada, bilgisayar destekli gelişmiş donanım sistemi ile arızanın tespiti yapılır.
  • Bu aşamadan sonra arızanın türüne bağlı olarak plastik enjeksiyon kart tamiri yapılır.
  • Son olarak da yapılan işlemin başarılı olduğundan emin olma adına bir süre test uygulanır. Test sonucunda kartın çalışmasında herhangi bir sorun yoksa işlem sonlandırılır. Eğer bu aşamada sorun tespit edilirse, süreç baştan başlar.

Söz konusu kartların son derece hassas bir yapısı vardır ve bundan dolayı işlemlerin hassas şekilde yapılması gerekir. Unutulmamalıdır ki, arızanın nedeni nem dahi olabilir. Dolayısıyla arızanın tekrarlanmaması için söz konusu olumsuzlukların da kaldırılması gerekir. Aksi durumda arıza tekrarlar ve tekrardan plastik enjeksiyon kart onarımı yapılır.

http://www.ceomuhendislik.com

HAKKIMIZDA

Tel:0552 222 92 26